Kırklareli Genç Girişimciler Kurulu’ndan anlamlı yardım

Kırklareli’de vefa destek grupları ve siyasi partilerden bağımsız hareket edip, ihtiyaç sahiplerine ‘kendi imkanlarıyla’ yardım dağıtan Kırklareli Genç Girişimciler Kurulu’nun çalışmaları dikkat çekiyor.. Merkezi Lüleburgaz’da bulunan bulunan bu kurulu sizler için araştırdık..

17 genç işadamından oluşan Kurul üyeleri, geçen hafta Kırklareli merkezde dün de Babaeski’de ihtiyaç sahiplerine kendi imkanlarıyla hazırladıkları temel ihtiyaç malzemelerini dağıttı. 30 Nisan Perşembe günü ise Lüleburgaz’da muhtarlar aracılığıyla belirledikleri evlere giderek ihtiyaçları dağıtıyorlar.

Kurulun başkanı henüz 28 yaşında.. Bilgisayar Mühendisliği ve Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş Ertunç Özün, İstanbul’da yaşamasına karşın salgın nedeniyle memleketini unutmamış.. Babaeski ve Lüleburgaz’da durumu müsait olmayanlara yardım yapmaya devam ediyor.

Ertunç Özün, haberluleburgaz okuyucuları için şunları söyledi:

”1 yıldır kurulun başkanıyım. Salgın nedeniyle bizi zor günler bekliyor. Lüleburgaz ve Babaeski’de neredeyse tüm yerel esnaf şu sıralar çektikleri kredilerle dönüyor. Sıkıntı çok büyük. Açıkcası biz de süreç ne olacak bekliyoruz. Elimizden geldiğince muhtarlar üzerinden evlere kendi otomobillerimizle yardım yapıyoruz. 200 koli dağıtacağız’ dedi.

Kırklarelili hemşehrilerine seslenen Etunç Özün, ”Kurul olarak Facebook genel merkeziyle anlaştık. Türkiye’de sadece 12 ilde internet üzerinden ticari eğitim vererek. Bunlardan bir tanesi de çabalarımızla Kırklareli. Bu eğitim ücretsiz olacak. Eğitimde internet üzerinden ticaret çalışmaları anlatılacak. Vatandaşlarımız bu zor günlerde bu eğitimden yararlanarak online satış üzerinden ticaret yapabilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir