Kaynarca Belediye Başkanı’ndan Pınarhisar isyanı

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Pınarhisar’dan Kırklareli Devlet Su İşleri aranarak baraj sularının kimseye haber verilmeden açıldığını ve çiftçilerin zor durumda kaldığını açıkladı. Saman balyası taşıyan tır kamyonları ve traktörler ise Kaynarca Belediyesi desteğiyle kurtarıldı.

İşte Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’in açıklaması

”Kaynarca çiftçimiz hasat yaparken, bütün traktörler, biçerdöverler arazide çalışırken, Pınarhisar’dan DSİ Kırklareli Müdürlüğünü arayarak, daha tamamlanmamış Çayırdere Barajı’ndan, hiç bir kimseye bilgi vermeden, sulama kanallarına su vererek tüm çiftçilerimizi zora sokanları en yetkili makamlara şikayet ettik.

Arazide mahsur kalan, biçerdöverleri, saman balyası taşıyan tır kamyonlarını ve traktörleri belediyemizin iş makineleri kurtardı.

Ayrıca, greyder çalışması yaparak düzelttiğimiz tarla yolları büyük zarar gördü. Hiç bir şey bilmiyorsanız, bilenlere sorun, hasat yapılırken bu işler yapılır mı? Çiftçimizin zaten morali bozuk, geçen yıla göre yarı yarıya mahsul aldı, bir de böyle plansız, programsız iş olur mu ?

Kaynarca mücavir alanında Pınarhisar’lı 2 çiftçi sulama yapacak diye, Pınarhisar’dan DSİ’ye telefon ederek hazır olmayan sulama sistemi ile su verirseniz, işte böyle onlarca çiftçimizi mağdur edersiniz..

Çiftçilerimiz bu işten büyük zarar gördü. Daha biçemedikleri buğdayları ve ayçiçekleri etkilendi, tarlaları çamur oldu.

Siyasi şov yeri Kaynarca tarlaları değildir.. Plansız, programsız iş yaparak bir çok çiftçimize çok büyük zarar verdiniz. Çiftçilerimiz şikayetlerini en yetkili kurumlara iletecekler, biz de her zaman destek olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir