Kaymakam Mustafa Kaya’dan 23 Nisan mesajı

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Kaya mesajında; “Yarınımız, umudumuz, her şeyimiz sevgili Çocuklar, Değerli Lüleburgazlılar” diye seslenerek şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 23 Nisan 2020; Ulusal Egemenliğimizi bütün dünyaya duyurduğumuz günün 100. Yılı… Türk Çocuklarının en büyük bayramı. Bu kutlu günün 100. Yılına erişmenin gururu sevinci ve mutluluğu içindeyiz. Bu gün; yeni, bağımsız Türk Devletinin temellerinin atıldığı; demokratik hayatın temeli olan cumhuriyet idaresinin meşalesinin yakıldığı gündür. Ulu Önder Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunu yaşatmak ve hafızalardaki tazeliğinin korunmasını sağlamak için bugünü; çok sevdiği ve “Küçükhanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, geleceğin ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diye hitap ettiği, çok sevdiği Türk Çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir”

SAAT 21:00’DA BALKONLARA DAVET!

Corona Virüs salgını dolayısıyla bu yıl meydanlarda ve okullarda olunamadığını hatırlatan Kaya; “Sevgili çocuklar, değerli anne ve babalar, değerli Lüleburgazlılar; bu bayramda Corona virüs salgını nedeni ile meydanlarda ve okullarda değiliz ama bayramın coşkusundan ve gururundan hiçbir şey kaybetmediğinize ve aksine daha da sahiplendiğinize inanıyorum. Milli Mücadelenin en ateşli günlerinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin ruhunu yaşatmak için, 23 Nisan akşamı saat 21.00’da çoluk-çocuk, anne-baba herkesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da canlı yayınla katılacağı, “Korkma! sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” diyerek İstiklal Marşımızı söylemek için balkonlara davet ediyorum. Sevgili çocuklar, değerli Lüleburgaz halkı; bu kutlu günümüzü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde Nice 23 Nisanlara ulaşmanızı diliyorum. Bizlere bu günleri armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yarınlarımızın teminatı, güneşimiz, çiçeklerimiz, gökyüzünde hilal ve yıldızımız olan sevgili çocuklarımız sizleri ayrı ayrı öpüyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir