Kapıkule’de kan donduran cinayet

Kapıkule’de yaşanan ve TIR sürücülerine cinnet geçirtecek hale gelen olay sabaha karşı yaşandı. TIR sürücülerinin birbirlerini sollamasına bağlı olarak yaşanan kavgalara defalarca şahitlik eden kaptanlar bu defa yaşanan kavgada bir arkadaşlarının ölümünü adeta dakikalarca seyretmek zorunda kaldılar.

Yurt dışından aldığı yükü İstanbul’a boşaltmak için sabah saatlerinde Türkiye’ye giriş yapan 31 AEK 107 çekici plakalı aracın sürücüsü Erdal Uslu, 26 ADD 316 plakalı aracın sürücüsü R.Ç’den yol istedi. Oluşan kuyruk nedeniyle yol vermek istemeyen sürücü R.Ç. dozvola sahasında aracın önünü keserek sürücü Erdal Uslu ile tartışmaya başladı. Çıkan kavgada üzerindeki bıçağı çıkaran R.Ç. Erdal Uslu’nun vücudunun değişik yerlerine defalarca bıçak darbesi ile vurdu. Olay sonrası kavgayı ayırmak ve yaralı halde yerde kanlar içinde yatan 29 yaşındaki Erdal Uslu’yu kurtarmak için yardıma koşan arkadaşlarına kan donduran sözlerle engel olan katil zanlısı R.Ç. “Bu şahıs son nefesini verene kadar kimse bunun bedenine dokunmayacak. Yaklaşan ya da almaya çalışan olursa onuda delik deşik ederim. Burada can vermeden asla teslim olmam. Öldükten sonra teslim ifade edildi.

Dakikalarca kanlar içinde kalan ve adeta yaşama tutunmak için çırpınan Erdal Uslu son nefesini verdikten sonra sürücü R.Ç. temsil oldu. Olay yerine gelen jandarma sürücü R.Ç’yi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Hayatını kaybeden TIR sürücüsü Erdal Uslu’nun evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir