İşte Taş Köprü’ye alternatif yol

Lüleburgaz Belediyesi bir yandan Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden Tarihi Taş Köprü’yü büyük bir yükten kurtararak yayalaştırmak, bir yandan da trafik yoğunluğunu azaltmak için yapmaya başladığı alternatif yol adım adım ortaya çıkıyor. Alternatif yol için bugüne kadar 22 bin metrekareden fazla alan kamulaştırılırken, yoldaki zemin düzleştirme çalışmaları da tamamlandı.

GİDİŞ GELİŞ OLACAK

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince belirlenen alan üzerinde zemin düzleştirme çalışmaları yapılan yol, drone ile çekilen görüntüsünde tamamen ortaya çıkmaya başladı. Gidiş-geliş şeklinde olacak yol Değirmen Caddesi’nden başlayıp sırasıyla Köprüaltı, Kaynarca Dereleri, küme evleri ve Diş Hastanesi Kavşağı üzerinden Edirne Caddesi’ne kesintisiz bir şekilde bağlanacak.  Sürücüler biri 20 diğeri 12 metre genişliğinde olacak alternatif yolla trafik sorunundan da kurtulmuş olacak.

KÖPRÜLER DSİ’DE

Alternatif yolun yapımında en önemi noktalardan biri olan köprülerin yapımına ise Devlet Su İşleri ekipleri başlayacak. DSİ’nin köprüleri inşasının ardından ise yol açılarak Lüleburgaz halkının hizmetine sokulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir