İşte Kristal-İş Sendikası’nın yeni başkanı

Kristal-İş Sendikası Trakya Şubesi Genel Kurulu’nda Mehmet Özmüş başkanlığa seçildi. İzer Otel’de yapılan seçimlerde 191 geçerli oydan 168’ini alan Özmüş 4 yıl boyunca Trakya Şubesi başkanlığı yapacak.

haberluleburgaz.com mikrofonlarına konuşan başkan Mehmet Özmüş, ”2007’den beri delegeyim. 2011-2015 arası Mali Sekreterlik yaptım. Daha sonra işçi baştemsilciliği görevinde bulundum. Seçim iyi geçti. Artık daha çok mücadele edeceğim, işçi kardeşlerimizin haklarını daha çok savunacağım” dedi.

Mehmet Kürtül’ü Corona Virüs’ten kaybettikten sonra Paşabahçe’de 13 arkadaşlarında pozitif vakaya rastlandığını söyleyen başkan Özmüş, ”Önlemler hemen alındı. Bu 13 arkadaş ve temas halindeki kişilerle filyasyon yapıldı. Corona Virüsü sadece bizim değil dünyanın sorunu. Önlemlerimizi aldık. Paşabahçe Fabrikası tam kapasiteyle 10 Ağustos’ta açılacak. Daha önce fabrika kapanma süreci yaşadı. Bir daha bu süreci yaşamamak için elimden geleni yapacağım. Benim siyasetim sendika ve işçi hakları” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir