İşkence gören çocuk yurtta kalmak istiyor

Çerkezköy’de üvey babası Ramazan Aydın’ın işkence ettiği S.Y.A.’ya (8), koruma altına alındığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde kalmak istediğini söyledi.

Çerkezköy’ün Fevzipaşa Mahallesi Naim Süleymanoğlu Sokak üzerindeki binada yaşayanlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait 183 Sosyal Destek Hattı’na, aile içi şiddet ihbarında bulunuldu. Durumun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi üzerine belirtilen adrese giden polis ekipleri, evdeki S.Y.A.’nın yüzünde ve vücudunda belirgin darp izleri ile morluklar görünce anne Durkadın Bile A. ile üvey baba Ramazan Aydın’ı gözaltına aldı. İşkence gören S.Y.A., polis ekiplerince Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne götürülerek, muayeneden geçirildi ve darp raporu alındı. Durkadın Sibel A. ile Ramazan Aydın, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadeleri sonrası nöbetçi hakimliğe çıkarılan Durkadın Sibel A., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ramazan Aydın ise tutuklandı.

İşkence gören çocuk ise Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce korumaya alındı. Yaramazlık yaptığı gerekçesiyle üvey babasının sürekli şiddet uyguladığı S.Y.A.’ya uzmanlar tarafından psikolojik destek veriliyor. Çok korktuğu için konuşmakta güçlük çektiği belirtilen S.Y.A., uzmanlara evine dönmek istemediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir