İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden Anneler Günü mesajı

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Sevginin öğretmeni anneler insanlığın yegane eğiticisidir.

Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren; ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan ve bizleri bugünlere getiren annelerimiz hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir.

Eğitimin ilk adımı, onların sımsıcak kucaklarında başlar. Hayattaki en büyük yardımcı ve destekçimiz, yürüdüğümüz yolların rehberleri, sağlıklı yetişen nesillerin yaratıcıları, umutlarımızı paha biçilmez emekleriyle aydınlatan annelerimize; bizlere göstermiş oldukları karşılıksız sevgiden, hiç bitmeyen sabırdan, şefkatten, fedakârlıktan ve merhametten dolayı minnettarız.

Ülkemize, topluma ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerimizi; mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır.

Dünya üzerindeki en yüce varlık olan annelerimiz Allah’ın sevgi ve övgüsünü kazanmış; daha yeryüzündeyken cennetle müjdelenmişlerdir. Sevgili Peygamberimiz annelerin fedakârlığını, ”Cennet anaların ayaklarının altındadır.” hadisi ile ifade etmiştir.

Dünyadaki en kıymetli hazinemiz cennet kokan annelerimizdir. Bin bir emek ve özveriyle yetiştirdikleri evlatları vatan için toprağa düşen, şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerin, bu güzel ve anlamlı gününü kutlar; sağlık, mutluluk, huzur ve esenlikler dilerim.”

Cihan Erdem
Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir