İhtiyacı olana temizlik bedava

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, koronavirüs salgının çıktığı günden bu yana yaptığı maddi ve gıda yardımlarının yanı sıra ihtiyacı olan vatandaşların evlerini de temizliyor. Mahalle muhtarlarının her ay tespit ettikleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için dilekçeyle başvuru yaptığı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yaptığı ön araştırmanın ardından vatandaşın evini temizliyor.

BAŞTAN AŞAĞI TEMİZLİK

Yapılan ön araştırmanın ardından kişilerin ihtiyaç sahibi olduğunun tespit edilmesi sonucunda harekete geçen ekipler, ayda en az bir kez evleri baştan aşağı temizliyor. Ekipler gelen talepler doğrultusunda aynı adrese 2 haftada bir giderek evin bütün temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor.

27 KİŞİYE ULAŞILDI

Bu kapsamda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 27 ayrı adreste temizlik gerçekleştirdi. Üç kişinin de kişisel hijyen temizliğini gerçekleştiren ekipler, “Alan el veren eli görmeyecek” prensibiyle hareket ediyor.

VATANDAŞ DA BAŞVURABİLİR

Öte yandan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, muhtarların yanı sıra vatandaşın da ihtiyaç sahibi kişiler için bizzat belediyeye başvuru yapabileceğini söyledi. Servet, vatandaşların bunun için 444 5539 numaralı çağrı merkezini aramasının yeterli olacağını belirterek, “İhtiyaç sahibi kişi hakkında yapılacak doğrulamanın ardından ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir