İBB ile Lüleburgaz Belediyesi’nden ortak temizlik

Lüleburgaz Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli, Köprübaşı Sanayi Sitesi’nde 500 metrelik kanalizasyon hattı temizliği gerçekleştirdi. Kombine kanal temizleme aracıyla 2 gün boyunca çalışan ekipler söz konusu çalışma sayesinde kış aylarında aşırı yağışlarda yaşanabilecek ani su baskınlarına karşı önlem aldı.

Lüleburgaz Belediyesi kentin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra mevcut kanalizasyon hatlarının temizliğine devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ’ye ait kanal temizlime aracıyla kanalizasyon hatlarından yaklaşık 200 ton atık çıkaran ekipler, Lüleburgaz Belediyesi’ne ait kanal kombine aracıyla da çalışmalarına devam ediyor.

NOKTASAL MÜDAHALE
Ekiplerin kış ayları öncesinde gerçekleştirdiği kanalizasyon temizleme çalışmalarının bir sonraki durağı ise Köprübaşı Sanayi Sitesi oldu. Bu doğrultuda geçtiğimiz Pazartesi günü bölgede hazırlıklara başlayan ekipler, sanayi sitesindeki 500 metrelik kanalizasyon hatlarında 2 gün boyunca süren çalışma gerçekleştirdi. Çalışmayla birlikte kanalizasyon hattındaki tıkanmış bölgeler açılırken, kış aylarında oluşabilecek ani su baskınlarının en az hasarla atlatılması için önlem alınmış olundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir