Gençlik Mahallesi’ne hobi bahçesi geliyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentte yaşayan vatandaşlara tarımsal üretim bilincini aşılaması için yaptığı hobi bahçelerinin 3’üncüsü Gençlik Mahallesi’nde yapıldı. 57 adet bahçenin bulunduğu alanın 7 adeti dezavantajlı bireylere ayrıldı. Vatandaşlar söz konusu hobi bahçelerini 2020-2021 yılı içerisinde kullanabilecek.

Lüleburgaz Belediyesi’nin kent insanına tarımsal üretimin önemini aşılamak için yaptığı hobi bahçelerinin üçüncüsü Gençlik Mahallesi’nde açılıyor. İlki Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, ikincisi Sinan Atakan Yavuz Parkı’nda açılan hobi bahçelerinin 3’üncüsü Gençlik Mahallesi Baran 1 Sokak ile Baran Sokak kesiminde açılıyor.

57 ADET BAHÇE AYRILDI

Bu doğrultuda Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Baran, Baran 1 ve Narlı Sokak kesiminde gerçekleştirdiği hummalı bir çalışmayla 57 adet hobi bahçesini hazırladı. Hobi bahçelerinde dezavantajlı bireyler de düşünüldü. Dezavantajlı bireyler için 7 adet hobi bahçesi ayrıldı.

BAŞVURULAR 1 İLE 11 EYLÜL ARASINDA

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gençlik Mahallesi’nde açacağı hobi bahçeleri için başvurular 1 ile 11 Eylül arasında Lüleburgaz Belediyesi’ne yapılabilecek. Başvuru sırasında istenen belgeler ise 1 adet ikametgah ile 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir