Ergene Belediyesi’nde neler oluyor?

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediyenin en önemli birimi olan ‘özel kalem’ müdürlüğüne ‘açıktan atama’ gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 28 Ocak 2020 tarihinde 31 bin TL tazminat ödeyerek işine son verdiği 6 yıllık belediye personeli Begüm Günege’yi 94 gün sonra özel kalem müdürü olarak geri aldı. Üniversite mezunu birçok kişi iş ararken lise diploması ile başarı merdivenlerini kısa sürede tırmanarak en önemli birime KPSS’siz bir şekilde müdür olması belediye tarihine ‘Kıyak Atama’ olarak geçti. Ergene’de liyakatlı birçok kişi iş ararken, kısa sürede gerçekleşen bu yükselişin sırrı ise kafalarda soru işareti olarak kaldı.

MÜDÜR OLDU HEMEN ÖZEL ARAÇ TAHSİS EDİLDİ

30 Nisan 2020 tarihinde resmi olarak 1. derece özel kalem müdürü kadrosuna atama yazısının gelmesinin ardından görevine başlayan Begüm Günege’nin hemen hizmetine kullanmak üzere araç kiralama şirketinden son model bir araç kiralanarak tahsis edildi. Ergene Belediyesi’nde başka hiçbir müdürün kendisine tahsisli özel aracı bulunmazken Özel Kalem Müdürü Begüm Günege’ye tahsis edilen aracın tüm masrafları belediye bütçesinde mi yoksa kendi cebinde mi karşılıyor sorusunu akıllara getirdi.

çorlu gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir