Ekrem İmamoğlu Trakya’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, bir takım ziyaretlerde bulunmak için Tekirdağ’a geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, şehirlerle çok güzel bir iş birliği masaları oluşturulduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Bu hususta bütün ekibimiz buna hazır. Bu kapsamda şehirlerle çok güzel bir iş birliği masaları oluşturuldu. Bugün ilk adımını atacağız kıymetli Başkanımla. Beraber neler yapabiliriz, hangi işleri üretebiliriz, hangi projeleri ortak geliştirebiliriz diye kabiliyetlerimizi birleştireceğiz. Çok yakın coğrafyanın suyu müşterek, havası müşterek, ulaşımı müşterek, şehirleşmesi, birçok alanda bir aradayız. Belediye başkanlarımız burada. Sanayiye yönelik ilçelerimiz var, biliyorum. Bunların bir kısmının bir ayağı İstanbul’da, bir ayağı burada. Çokça ilişki aslında harmanlandığında fayda verici bir modele dönüşebilir. Bundan kim faydalanır, ülke faydalanır. Trakya’nın, Marmara’nın iyi bir tasarımı, iyi bir planlaması olması halinde Türkiye’nin soluk alacağını hepimiz biliyoruz. Şu an resmi nüfusuyla konuştuğumuz şey, yaklaşık 2627 milyonluk bölgeden bahsediyoruz. Türkiye’nin neredeyse 3’te 1’i. Ekonomik olarak çok daha fazlası, çok daha büyük. Bu anlamda biz süreci yönetiyoruz. Buraya gelişimizdeki temel amaç da bu. İnşallah çok güzel bir gün geçiririz. Hem sizlerin katılımıyla, başkanımızın koordinasyonunda çok güzel bir iletişimle bu süreci toparlarız diye düşünüyorum.”

İmamoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaretinin ardından, Hükümet Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti.
İmamoğlu, daha sonra Albayrak ile Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. İmamoğlu, ziyarette Yıldırım’a Nutuk kitabı hediye etti. İmamoğlu ve beraberindekiler daha sonra basına kapalı İBB ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İşbirliği toplantısına katıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti için Tekirdağ ve Kırklareli’den çok sayıda belediye ve belde belediye başkanları da kent merkezine geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir