Çorlu – Süleymanpaşa gerginliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait Süleymanpaşa’daki çöp sahasının Çorlu’ya taşınacak iddiası Çorlu’da gündemi değiştirdi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Süleymanpaşa’nın istemediği çöp sahası Çorlu’ya yapılmak isteniyor. Buna hep beraber karşı duralım çıkışında bulunmuştu. Gözler şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a çevrildi.

SÜLEYMANPAŞA İSTEMEDİ ÇORLU’YA GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt geçtiğimiz Cuma günü yapılan Haziran Ayı Belediye Meclis toplantısında öyle bir iddiada bulundu ki Çorlu gündemi değişti. Sarıkurt, “Biz çok önemli konuları konuşmamız gerekiyor, Süleymanpaşa’daki çöp döküm sahası Süleymanpaşa Belediye Başkanı’nın memurlar üzerindeki taahkümü sayesinde Çorlu’ya gelmeye çalışıyor. Bu şehirde Cumhuriyet Halk Partililer olduğu kadar AK Partililerde var, MHP’liler de var, İYİ Partililerde var, oraya yaptırmam dedikleri çöp sahası şimdi Çorlu’ya gelmeye çalışıyor. Süleymanpaşa da ben istemiyorum diyorlar 11 ilçenin çöpünü Çorlu’ya getirmeye çalışıyorlar. Herkesin bu konuda hassas olması gerekiyor. O çöp sahası buraya gelmesin” dedi.

CÜNEYT YÜKSEL 10 AY ÖNCE ÇÖP SAHASINA KARŞI ÇIKMIŞ

10 Ay önce Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel bölgeye giderek vatandaşlarla birlikte bir açıklamada bulunmuştu. Yüksel yaptığı açıklamada: “Süleymanpaşa Tekirdağ’ın göz bebeğidir, çöp öbeği değil! Süleymanpaşa haricindeki 10 ilçenin çöpünün ilçemizde depolanmasını istemiyoruz. Sayın Kadir Albayrak başkanım, bu ilçenin 200 bin vatandaşının, gençlerinin ve çocuklarının geleceğinin yok edilmesine müsade etmeyeceğinizi inanarak bu gidişata son vermenizi özellikle Süleymanpaşa halkı adına istirham ediyorum” demişti.

YÜKSEL KARŞI ÇIKTI, ÇÖP SAHASI YERİ DEĞİŞİYOR

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çöp sahasına karşı çıkınca çöp sahasının yerinin değiştirilmesi tepkilere de neden oldu. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in memurlar üzerindeki taalkümü olduğu için çöp sahasının yerinin değiştirildiğini iddia etti.

ÇORLU ÇÖP SAHASI DEĞİL

300 bin kişinin yaşadığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin kilit konumundaki Çorlu halkını hiçe sayarak çöp sahasının Çorlu’ya taşınma iddiaları tepkilere neden oldu. Çorlu’nun verimli tarım topraklarının çöp sahasına dönüşmesi bölgeyi büyük tehlikelerle karşı karşıya bırakacaktır. Çorlulu vatandaşlar çöp sahasını istemediklerini belirtirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanını uyardı.

Avrupa Yakası / İMDAT ŞAHİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir