Çevreyolu için gensoru verildi

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Edirne-Kırklareli çevreyolunu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı.

Vcdi Gündoğdu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na gensoru verdi. İşte o açıklama

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Saygılarımla.

Kentlerin gelişmişlik düzeyinin bir göstergesi de ulaşım imkânlarının hızlı, kaliteli ve güvenli olmasıdır.
Kırklareli İlimizi komşu illerimize bağlayan yollarının yetersizliği ve standart dışı imalatlar, yağmurlar sonrası ortaya çıkan çukur ve yol bozuklukları vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit etmeye başlamıştır.
Ayrıca, bozuk ve standart dışı yollar araçlarda ciddi hasarların meydana gelmesine, ekonomik kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır.
Kırklareli ve Edirne halkının en önemli ulaşım güzergahlarından birisi olan ve 2013 yılında projesi başlayan, 2016 yılında ihalesi yapılan Kırklareli-Edirne Bölünmüş Yolu 7 yıldır hala tam olarak bitirilememiştir.
Bu doğrultuda;
1- 18 yıldır Kırklareli’nin karayolu ve demiryolu ulaşımını modernleştiremeyen, ulaşım güvenliğini sağlayamayan AKP Hükümetlerinin yeni göreve gelmiş bir bakanı olarak, Kırklareli’nin iç yolları ve komşu illerle bağlantısını sağlayan karayolları ve demiryollarında hangi çalışmaların, ne kadar sürede yapılması planlanmıştır?
2- 18 yıllık AKP iktidarlarınız döneminde görmezden geldiğiniz, ihmal ettiğiniz Kırklareli halkının en önemli ulaşım güzergahlarından birisi olan ve 2013 yılında projelendirilen, 2016 yılında ihalesi yapılan Kırklareli-Edirne Bölünmüş Yolu tam olarak ne zaman bitirilecek ve güvenli bir şekilde hizmete açılacaktır?

Vecdi Gündoğdu
Kırklareli Milletvekili
Çevre Komisyonu Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir