Çerkezköy’de Corona Virüs paniği

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren BSH’ın özellikle de soğutucu bölümündeki emekçilerin pek çoğunun corona virüs testlerinin pozitif çıktığı, virüse yakalananların tedavisine başlandığı, bu emekçilere temas eden diğer çalışanların da 14 günlük karantinaya alındığı iddia edildi.

BSH Ev Aletlerinin Çerkezköy’deki fabrikasında çalışan pek çok emekçide corona virüse rastlandığı iddia edildi.

İddiaya göre BSH’ın soğutucu bölümünde çalışan pek çok emekçide koronavirüs tespit edildi. Testleri pozitif olan çalışanlara temas edenlerin de 14 günlük karantinaya alındığı ifade edilirken; fabrikanın diğer bölümlerinde de az da olsa pozitif vakaya rastlandığı konuşuluyor.

Özellikle soğutucu bölümünde fazla sayıda pozitif vakanın var olduğu iddia ediliyor. Öte yandan bu bölümde azalan işçi sayısına paralel olarak üretim kapasitesinin de düştüğü ifade ediliyor.

Neredeyse her gün bir yeni vakanın çıktığı iddia edilen fabrikada üretim devam ediyor. İşçilerin bu durumdan tedirgin olduğu ifade edilirken; işçiler, kapsamlı bir kontrolün yapılmasını, kontrolün ardından da gerekirse üretimin durdurulmasını istiyor.
çerkezköy havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir