Bugün bin kişi daha virüse yakalanacak

Sağlık Bakanlığı, corona virüs tedavisinde kullanılacağı duyurulan “Favira 200 mg Film Kaplı Tablet” ilacına üretim ruhsatını verdi.

Türkiye’nin corona virüsle mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı ve bir ilacın üretimine daha ruhsat verildi. Corona virüs hastalarının tedavisinde kullanılan Favipiravir isimli ilacın faydalı olduğunu ve her geçen gün kullanımının arttığını ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilacın artık Türkiye’de de üretileceğini açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı Corona virüs tedavisinde kullanılacak ilacın üretimi için gerekli ruhsat düzenlemesinin yapıldığını açıkladı.

ÜRETİM İÇİN RUHSAT HAZIRLANDI

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “İmal ruhsatını talep ettiğiniz ‘Favira 200 mg Film Kaplı Tablet’ isimli ürüne ait 10.07.2020 tarih ve 2020/147 numara ile imal ruhsatı düzenlenmiştir. Ruhsat bedelinin tahakkuk ettirilebilmesi amacıyla resmi üst yazı ile Ruhsatlandırma Birimi’ne ait ruhsat bedeli başvuru türü seçilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Söz konusu ürünün ruhsat tarih/numarasının yansıtıldığı KÜB/KT örneklerinin pdf biçiminde aynı başvuru ekinde Ruhsatlandırma Birimi’ne sunulması hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim.” denildi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün en az 1.000 kişinin COVID-19’a yakalanması bekleniyor” diyerek tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir