Bu kalp Lüleburgaz için atıyor

Yeni yılı her yıl coşkuyla kutlayan Lüleburgaz, bu yıl korona virüs salgını nedeniyle buruk bir yılbaşı geçirecek. Bu nedenle vatandaşların bir nebze de olsa yüzünü güldürmek için harekete geçen Lüleburgaz Belediyesi, yayalaştırılmış bölgeyle Kongre Meydanı’nı ışıl ışıl yılbaşı süsleriyle donattı. Ancak kısıtlama nedeniyle 18.00 ile 21.00 saatleri arasında yanacak yılbaşı ışıkları, vatandaşların içini bir nebze de olsun ısıtacak.

Kısıtlama saati ve günlerinde kapalı olacaklar

Lüleburgaz Belediyesi’nin dört bir yanı donattığı ışıltılı süsler sadece 18.00 ile 21.00 saatleri arasında açık olacak. Kesintisiz uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamalarıyla, 31 Aralık saat 21.00’den sonra uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında kullanılmayacak.

Aynı süsler uzun yıllar kullanılacak

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi, geçtiğimiz yıl alımını yaptığı yılbaşı süslemesi için bu yıl alım ihalesine çıkmadı. Belediye, aynı yılbaşı süslerini uzun yıllar boyunca kullanmayı hedefliyor.

Belediye imkanlarıyla asıldılar

Uzun yıllar boyunca yılbaşı günlerinde Lüleburgaz sokaklarını süsleyecek olan yılbaşı süslerinin bakım ve onarımı Lüleburgaz Belediyesi personeli tarafından yapılıyor. Bunun yanı sıra yılbaşı süsleri hiçbir masraf yapılmadan, yine belediye personeli tarafından asılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir