Bu coşku hiç bitmeyecek

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü Lüleburgaz’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Tugay Komutan Vekili Serdar Osmancıkoğlu ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Şehitlikte de gerçekleşen ikinci anma töreninin ardından başkan Gerenli’nin Lüleburgazlılarla bütünleşerek katıldığı çelenk bırakma töreniyle coşku doruğa çıktı.
Lüleburgaz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle devlet erkanının katılımıyla kısıtlı yapılan ilk çelenk bırakma töreninin ardından coşku halkın da katılımıyla doruğa çıktı.

İLK TÖREN SAAT 10.00’DA GERÇEKLEŞTİ

Bu doğrultuda ilk kutlama töreni saat 10.00’da Yeni Tören Alanı’nda oldu. Burada Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Serdar Osmancıkoğlu sırasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

ŞEHİTLERE KARANFİL

Çelenk töreninin ardından ise ikinci tören Lüleburgaz Şehitliği’nde gerçekleşti. Şehitlikte, vatan için toprağa düşmüş kahraman Mehmetçiklerin mezarlarına karanfil bırakıldı.

HALKLA BİRLİKTE YÜRÜDÜ

Şehitlikteki törenin ardından ise başkan Murat Gerenli, CHP, İYİ Parti, sivil toplum kuruluşları ve Lüleburgazlı vatandaşlarla birlikte Yeni Tören Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’ndaki çelenk bırakma törenine katıldı.

Buradaki alana İstanbul Caddesi’nden itibaren vatandaşlarla birlikte yürüyen Gerenli daha sonra Lüleburgaz genelinde gerçekleştirilen etkinlikleri takip etmek için ayrıldı. Gerenli daha sonra Gençlik Parkı’nda çocuk bilim atölyesine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir