Bu ayrıcalık neden?

İstanbul ve Lüleburgaz’ın son haftalarda ortak noktalarından bir tanesi maske zorunluluğu. Günlerce, haftalarca, hatta aylarca gerek sosyal medya gerek TV’lerde sosyal mesafe ve maske zorunluluğu ve önemi anlatılırken ‘bazı ayrıcalıklar’ ise can sıkıyor.

İstanbul Caddesi başta olmak üzere Lüleburgaz ve çevre ilçelerde hemşehrilerimize maske kuralı ve sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle son 2 ayda yaklaşık 1 milyon TL ceza yazıldı. Ancak önceki gece Survivor finalinde yaşananlar isyan ettirdi. Onlarca kişi ne sosyal mesafe kuralına uymuşlardı ne de maske takıyordu. TV’de yaşanan bu görüntü sonrası ‘bu ayrıcalık neden’ sorusunu akıllara getirdi.

Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor 2020 finalinde yarışmacıların ve ailelerinin de bulunduğu alanda hiç kimsenin maske takmaması ve yan yana olması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Tepkilerin haklı olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tedbirlere uymayan hayranlarla ünlüler, gözden biraz izole olmalı” dedi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

– Survivor 2020 final programında COVID-19 tedbirlerine uyulmaması tepkilere yol açtı. Tepkiler haklı.

– Düğün yeri, pazar yeri, dolmuş yeri uyarılarına show amaçlı ortamlar çok daha fazla dâhil.

– Tedbirlere uymayan hayranlarla ünlüler, gözden biraz izole olmalı.

ACUN ILICALI YANIT VERDİ

Canlı yayında istenmeden oluşan bir durum olduğunu belirten Acun Ilıcalı, “Bundan sonra dikkat edeceğimizden şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı. Ancak bir gerçek var ki Survivor finali yapılmış ve iş işten çoktan geçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir