Bölgemizden 3 vekilin büyük başarısı

Cumartesi sabahı başlayan CHP 37. Olağan Kurultayı pazartesi sabaha karşı sayılan oylar ve kotalar dağılması sonrası tamamlandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak en çok oyu alarak 52 kişilik Parti Meclisi’ne (PM) birinci sıradan girmeyi başardı. Yine Tekirdağ’dan Candan Yüceer de 52 kişlik listede kendine yer buldu. Listede bölgemizde yer alan son isim ise Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu oldu. Son dönemde TBMM’de verdiği soru önergeleriyle Ankara’nın dikkatini çeken Vecdi Gündoğdu, seçime girmeden CHP Grup Yönetim Kurulu’na seçildiği için otomatik olarak PM’ye girme başarısı gösterdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN 4 KURMAYI LİSTE DIŞI

52 kişilik Parti Meclisi’ne genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu delegelerin önüne 80 kişilik anahtar liste koydu. Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik anahtar listesinde yer almayan muhalifler de PM’de kendine yer buldu. Anahtar listeyi delip PM’ye giren isimler 41 yıl sonra Elazığ’a CHP vekilliği kazandıran Gürsel Erol, Gaye Usluer, Gökhan Günaydın, Uzun süre cezaevinde kalan Eren Erdem, Müslim Sarı, Ankara’da sivri çıkışlarıyla gündem yaratan Aylin Nazlıaka, Erbil Aydınlık, Ahmet Hakan Uyanık ve Sema Dinçer oldu.

Yeterli oyu alamayan mevcut genel başkan yardımcıları Ünal Çeviköz, Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yönetime veda eden isimler oldu.

Bir başka Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise ilk 52 kişinin arasına girmeyi başardı ancak parti tüzüğü gereği uygulanan cinsiyet kotasıyla liste dışı kaldı. Böylelikle bu dört ismin genel başkan yardımcılığı görevleri sona erdi.

Kurultaya Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz, Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp , Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu ve Bora Terzi katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir