Binlerce yazlıkçı yollarda kaldı

Tekirdağ’e seyehat yasağı kalktığının açıklanmasını duyan İstanbullu yazlıkçılar yollara koyuldu. Ancak onları kötü bir sürpriz bekliyordu.

Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak ile birlikte seyahat kısıtlamasının bulunduğu Tekirdağ’da, kısıtlama gece yarısından itibaren kaldırıldı. Tekirdağ Valiliği de yaptığı açıklamada, kentte 16-17-18-19 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı açıklandı. Tekirdağ’a seyahat kısıtlamasının kaldırılmasını duyan birçok kişi İstanbul’dan kentin Marmara Denizi kıyısındaki yazlıklarına gelmek için yola çıktı.

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesine sınır İstanbul’un Silivri ilçesi Gümüşyaka Mahallesi’ndeki uygulama noktasında jandarma ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Jandarma ekipleri, kontrolleri sırasında seyahat belgesi olmadan Tekirdağ’a giriş yapmak isteyen vatandaşları geri çevirdi. İstanbul’dan Tekirdağ’daki yazlığına gelmek isteyen Ersin Hisar, “Ben seyahatler açıldı diye biliyordum ve o yüzden yazlığıma geliyordum. Seyahat belgem yok o yüzden geri döneceğiz” dedi.

Tekirdağ’a girişler açıldı ama İstanbul’dan çıkışlar zorunlu seyahat belgesine tabii olduğu için binlerce yazlıkçı geri dönmek zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir