Belediye’den DSİ’ye sert tepki

Lüleburgaz’da tarihi taş köprüde, bir yayanın yaralanması sonucu meydana gelen trafik kazası, Lüleburgaz Deresi’nde DSİ tarafından yapılması gereken dere ıslahı ve tarihi köprünün yayalaştırılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tarihi köprünün yayalaştırılması için Lüleburgaz Belediyesi’nin yaptığı alternatif yol güzergahında DSİ tarafından 2 adet köprünün ihalesi süreci başlamasına rağmen 11 aydır yapılamaması vatandaşın tepkisine neden oldu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen DSİ’nin ihale süreci 11 ay önce başlayan 2 adet köprüye bir türlü başlayamaması merak konusu oldu. Başkan Gerenli köprülerin yapımına neden bir türlü başlanamadığını anlayamadığını söyleyerek, “Biz çalışmalarımızda sona gelmişken, bütün yükümlülüklerimizi yerine getirmişken bu süre zarfında DSİ tarafından yapılacak olan 2 köprünün 11 ay önce ihale süreci başlamasına rağmen neden hala yapılamadığını anlamak çok zor. Yaralanan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

2016’dan bu yana dere ıslahı masada

Öte yandan Trakya’nın birçok bölgesinde dere ıslahı çalışmaları gerçekleştirilirken, Lüleburgaz’da dere ıslahının masaya konduğu 2016 yılından bu yana yapılamaması vatandaşın tepkisini çekiyor. Aradan geçen 5 yıl içerisinde yaklaşık 3 kilometrelik hatta DSİ tarafından dere ıslahına yönelik bir çalışma gerçekleşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir