Belediye başkanı gözyaşlarına boğuldu

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybeden Çerkezköy’ün tanınmış esnaflarından Akay Ticaret’in sahibi Fadıl Akay toprağa verildi. Amcasına son görevini yerine getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, gözyaşlarını tutamadı.

Bakış gazetesinin haberine Çerkezköy’ün tanınmış esnaflarından Akay Ticaret’in sahibi, müziğe olan ilgisi nedeniyle Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun da bir üyesi olan Fadıl Akay geçtiğimiz Perşembe günü sabah saatlerinde hayatını kaybetti.
Daha önce kalp ameliyatı geçiren ve bu nedenle rahatsızlığı bulunan Fadıl Akay için İstasyon Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Tekirdağ’daki belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetimi, STK temsilcileri, kamu ve kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Amcasına son görevini yerine getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay burada duygu dolu anlar yaşadı ve gözyaşlarını tutamadı. Cenaze sonrasında Fadıl Akay’ın oğlu Süreyya Akay, Vehbi Akay, Metin Akay ve yeğeni Vahap Akay, taziyeleri sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde kabul etti. Cenaze sonrasında vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

Cenaze öncesine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ederek, taziye dileklerini iletti.

bakış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir