Balaban İstanbul’a açılıyor

Lüleburgaz’ın ve Trakya’nın en önemli markalarından Balaban’ın sahibi Sedat Balaban haberluleburgaz.com mikrofonlarına  bağışıklığı güçlendirici yeni ürünleriyle ilgili bilgiler verdi ve ekledi: İstanbul’a şube açıyoruz.

Corono virüsten sonra ürünlerinizde bağışıklık güçlendirici ürünler oldu mu, olacak mı?

– Corono virüsten önce biz bağışıklık güçlendirici ürünler kullanmaya başladık. Bunlar da kefir ve progmente. Bu ürünlere geçen sene başladık. Her ikisi de oldukça
probiyotik içeren ürünlerdir. Progmente dediğimiz içecek; kırmızı pancar, peynir altı suyu, kaya tuzu ve sarımsaktan oluşuyor. 21 gün bekletiyoruz. Cildi güzelleştiriyor ve kasları güçlendiriyor. Çok faydalı olduğunu düşündüğümüz bu 2 ürünü kullanıyoruz.

Lüleburgaz ve Trakya’da en büyük tatlı ve dondurma üreticisisiniz. En büyük gelir genelde bayramlarda oluyor diyebiliriz. Ama bu bayramda hatta arefe günü kapalısınız.
Bekliyor muydunuz?

– Bekliyorduk. Zaten sosyal medya hesaplarımızda da paylaştık. Müşteri tepsi ile alır ve israf olur. İsraf olacak bir malı bizim gönlümüz satmaya
razı değil.

40 gündür kapalıydınız. Siz çok büyük bir firmasınız. Lüleburgaz’da orta ve küçük işletmeler için nasıl bir süreç bekleniyor?

Bu normal şartlarda geçiştirilemeyecek bir süre değil. Burada esnafların kendi yapısal özellikleri de önemli. Mesela gelen miktarı olduğu gibi harcayıp, hiç kenara
koymayan veya borçlu olan insanlar daha sıkıntılı süreç geçirmiş olabilirler. Biz bu konuda fazla sıkıntıya düşmedik.

Arefe ve bayramda kapalısınız. Paket servis yapacak mısınız? Siz veya halk
buna alışık mı?

Bence alışık değil. Çünkü insanlar görerek almasını seviyor. Mesela biz bir bayram çok
yoğunluktan dolayı tatlıları paketlemiştik. Ama insanlar bundan rahatsız oldu ve görmek
istediler.

İlk kez İstanbul’da şube açacaksınız. İstanbul şubesiyle ilgili beklentiniz nedir?

Mekanımızı Suadiye’de açacağız. Bağdat Caddesine paralel bir yerde. Tamamen çınar ağaçlarıyla kaplı güzel bir cadde. Orada dondurma ve profiterol üzerine yoğunlaşacağız. Ona ekstra birkaç ürün artışı olabilir.

Büşra Eren / haberluleburgaz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir