Babaeski MHP’yi yasa boğan ölüm

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Babaeski İlçe eski Başkanı Hasan Kunduz, geçirdiği kalp krizi sonucu 57 yaşında yaşama veda etti.

Sabah dostları ile çarşıda bir süre sohbet ettikten sonra evine dönen Hasan Kunduz, evinde istirahat ettiği sırada kalp krizi geçirdi.

Eşi Okşan Kunduz’un çağırdığı sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Kunduz, Babaeski Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kunduz, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşama döndürülemeyerek hayata gözlerini yumdu.

Babaeski’de sevilen sayılan ve tanınmış iş insanlarından birisi olan babası Ömer Kunduz ile birlikte uzun yıllar ticaretle uğraşan evli iki kız babası Hasan Kunduz, bir süre önce işyerini kapatarak emekliye ayrılmıştı.

Siyasetin içinde de yer alan Hasan Kunduz, 1996 Yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından (MHP) Babaeski İlçe Başkanı olarak atanmıştı.

Hasan Kunduz, ayrıca; 1999 Yerel Seçimlerinde MHP’den, 2004 yılında ise MHP, DYP ve ANAP’tan oluşan Gönül İttifakı ile Babaeski Belediye Başkan Adayı olmuştu.

Merhum Hasan Kunduz’un cenazesi, Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde Cedid Ali Paşa Camii’nde öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından yeni mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir