8 Kasım’ı coşkuyla kutlayacağız

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek etkinlikler koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Başkan Gerenli ile birlikte Lüleburgaz’daki STK ve  dernek temsilcilerinin geniş bir katılımla hazır bulunduğu toplantıda 8 Kasım Kurtuluş Günü’nde yapılacak etkinliklere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

“BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ”

 Yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda önemli kararlar alınırken toplantı öncesi konuşma yapan Başkan Gerenli, “Pandeminin getirdiği bu ağır şartlar altında yüz yüze gelemesek de herkesin yüzünü görüp seslerini duymaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaşamaktan mutlu olduğumuz, her şeyin sevgi ile başladığı, çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da bilimin ve sanatın rehberliğinde şekillenen kent kültüründe aydınlık geleceğimize yürüyoruz. Bu bizim vazgeçilmezimiz” diye konuştu.

 

“EN COŞKULU ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ”

 

8 Kasım’ın Lüleburgaz’ın mahalli kurtuluş günü olmanın çok ötesinde olduğunu kaydeden Gerenli, kutlamaların koronavirüs salgınına rağmen fiziksel mesafe kuralları gözetilip sıkı önlemler alınarak gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Gerenli, “Son yıllarda zaten sokaklarda, meydanlarda, karnaval havasında, coşkuyla kutluyoruz 8 Kasım’ı. Maalesef bu sene pandemi buna izin vermeyecek. Bunu en uygun şartlarda, biraraya gelmemizi kısıtlayan engellere rağmen en coşkulu şekilde kutlayıp Lüleburgaz halkına bu mesajı vermeyi ve Lüleburgaz’da birlik ve beraberlik duygusunu arttırarak devam ettirmeyi canı gönülden istiyorum” dedi.

Gerenli sözlerini şöyle tamamladı; “8 Kasım bizim özgürlük, bağımsızlığımızı kazandığımız gün. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Ata’sının izinde yürüyen çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a en yakışır şekilde kutlayacağımıza yürekten inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir